Klinika czynna całą dobę! Telefon alarmowy: +48 (22) 462 4 462

Dlaczego warto wybrać klinikę WetMedyka24?

  • Zapewniamy pełny zakres usług diagnostycznych i ambulatoryjnych
  • Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 godziny na dobę 365 dni w roku

Anastezjologia

 

Narkoza – nie taka straszna jak ją malują….

 

To jak nasi pupile czują się w pierwszych dniach po zabiegu zależy oczywiście od tego jak dużą ingerencją była sama operacja, ale również od tego jak została przeprowadzona narkoza.

 

W naszej praktyce klinicznej korzystamy z najnowszych metod anestezjologicznych, które w oparciu o osiągnięcia medycyny ludzkiej są wdrażane do weterynarii.

Dzięki temu jesteśmy w stanie przeprowadzać zabiegi operacyjne pod narkozą nawet u bardzo wiekowych i chorych zwierząt, sprowadzając ryzyko znieczulenia do minimum.

 Klasyfikując pacjenta do zabiegu dokładnie oceniamy stan jego zdrowia aby móc dobierać jak najkorzystniejszą dla danego zwierzaka metodę znieczulenia.

To bezpieczeństwo osiągamy używając leków najnowszej generacji do znieczulenia infuzyjnego oraz dysponując aparatem do znieczulenia wziewnego.

 

Większość zabiegów w naszej Klinice przeprowadzamy właśnie przy użyciu znieczulenia wziewnego izofluranowego. Jego głównymi zaletami są:

 

  • anestetyki tej grupy (wziewne) nie podlega w organizmie procesom biodegradacji, jak również nie wchodzi w tory metaboliczne, dzięki czemu są one wydalane w niezmienionej formie tą samą drogą, którą wniknęły, co oznacza, że wątroba i nerki nie są obciążane,
  • metoda ta pozwala na precyzyjne sterowanie zarówno głębokością jak i czasem trwania znieczulenia, a więc narkoza nie przedłuża się ponad czas potrzebny na wykonanie zabiegu chirurgicznego,
  • równoczesna podaż tlenu podczas trwania znieczulenia i możliwość kontroli oddechu eliminują ryzyko niedotlenienia a tym samym powikłania po znieczuleniu nie występują.

 

Pacjent na stole chirurgicznym podłączony jest do aparatu monitorującego najważniejsze czynności życiowe takie jak oddech, tętno, saturacja oraz temperatura, a nad głębokością snu anestetycznego i bezpieczeństwem pacjenta cały czas czuwa lekarz odpowiedzialny za anestezjologię.

 

Profesjonalnie przeprowadzona narkoza, uzupełniona o płynoterapię dożylną, utrzymanie komfortu cieplnego dzięki macie termicznej i przyjazne warunki wybudzania sprawiają, że zwierzęta po zabiegach w naszej Klinice mogą wyjść do domu już w dwie godziny po zabiegu o własnych siłach.