Klinika czynna całą dobę! Telefon alarmowy: +48 (22) 462 4 462

Dlaczego warto wybrać klinikę WetMedyka24?

 • Zapewniamy pełny zakres usług diagnostycznych i ambulatoryjnych
 • Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 godziny na dobę 365 dni w roku

Chirurgia weterynaryjna

W naszej klinice dysponujemy salą operacyjną wyposażoną w sprzęt pozwalający na przeprowadzanie zabiegów w pełnym zakresie chirurgii i ortopedii, wykonujemy też zabiegi laparoskopowe i artroskopowe, sala chirurgiczna wyposażona jest w aparat do znieczulenia wziewnego renomowanej marki Drager. Nad stanem pacjenta w czasie znieczulenia czuwa lekarz wspomagany monitoringiem anestetycznym i kardiologicznym. Dysponujemy zaawansowanym systemem do elektrokoagulacji monopolarnej, bipolarnej i mikrokoagulacji.

W naszej klinice operują tylko lekarze weterynarii z tytułem specjalisty chirurga i doświadczeniem klinicznym w poszczególnych dziedzinach chirurgii.

Przed operacją

Przed wszystkimi zabiegami wymagana jest głodówka - przeciętnie od 12 do 24 godzin - oraz odstawienie wody na 2 do 4 godzin poprzedzających operację.
Przed zabiegami i narkozą przeprowadzamy dokładne badanie zwierzęcia. Zalecamy lub wymagamy, zwłaszcza w przypadku zwierząt starszych lub w ciężkim stanie ogólnym, wykonanie przed narkozą badania krwi i ewentualnie badania kardiologicznego. Pozwala to na uniknięcie części komplikacji w przebiegu operacji i w okresie pooperacyjnym.

Jałowość

Nowoczesny autoklaw (najwyższej klasy B) z próżnią frakcjonowaną gwarantuje absolutną jałowość narzędzi i materiałów wykorzystywanych przy operacji, co minimalizuje ryzyko wystąpienia powikłań bakteryjnych po zabiegu.

Znieczulenie

Stosujemy następujące rodzaje znieczulenia ogólnego:

 • znieczulenie wziewne, jedne z najbardziej bezpiecznych. Po intubacji mieszanka anestetyczna tlenu i isofluranu jest podawana pacjentowi na bieżąco, głębokość znieczulenia jest pod stalą kontrolą lekarza. Przy tym typie znieczulenia pacjentowi nie grozi niedotlenienie. W odróżnieniu od narkozy tradycyjnej, która może utrzymywać się jeszcze przez pewien czas po zakończeniu operacji, narkozę wziewną można zakończyć w wybranym momencie (od razu po wykonaniu zabiegu). Konsekwencją tego jest szybsze wybudzanie się zwierzęcia.
  Niektóre zabiegi są możliwe do przeprowadzenia wyłącznie przy znieczuleniu tego typu (operacje na układzie oddechowym i otwartej klatce piersiowej).
 • narkozę TIVA Bezpieczne znieczulenie dożylne, podajemy mieszanki leków oparte na preparatach zawierających propofol. Tlen podajemy przez dren donosowy lub przez intubację lub maske tlenową.

Wszyscy nasi pacjenci w czasie zabiegów maja podawane płyny dożylnie, zapobiega to spadkowi ciśnienia i minimalizuje ryzyko wystąpienia ostrej niewydolności nerek.

Monitoring pacjenta

Bezpieczeństwo pacjenta podczas operacji jest optymalne dzięki podłączeniu go do monitora funkcji życiowych. Aparat prowadzi na bieżąco odczyt EKG, pulsoksymetrię (pomiar natlenowania krwi i zapis graficzny tętna), odczyt respiracji (oddychania), mierzy nieinwazyjnie ciśnienie tętnicze oraz temperaturę wewnętrzną i powierzchowną ciała pacjent.
Nasz aparat do znieczulenia wziewnego dysponuje dodatkowym monitoringiem obiegu, pozwalającym na ocenę głębokości oddechu, częstotliwości, ciśnień granicznych wdechu i wydechu, pozwala nam to ocenić stopień wydolności oddechowej i w przypadkach koniecznych wspomagać pacjenta poprzez respirację.

Opieka pooperacyjna

Podajemy środki przeciwbólowe i szczegółowo instruujemy opiekunów zwierzęcia, jak je stosować, aby zaoszczędzić zwierzęciu niepotrzebnego bólu po zabiegu. 
Rutynowo nie podajemy antybiotyków po zabiegu. Profilaktyka antybiotykowa po zabiegu jest nadużyciem leków prowadzącym do przesiania chorobotwórczych bakterii. Antybiotyki stosujemy tylko wtedy gdy to jest konieczne.
Ponieważ zwierzęta często nadmiernie interesują się raną i szwem, zapewniamy środki ochronne takie jak kołnierze albo ubranka pooperacyjne chroniące ranę lub opatrunek.

Dysponujemy klatka tlenowa i inkubatorem optymalizującym warunki pacjentów w stanie krytycznym.

Bardzo ważny jest stan ogólny pacjenta w okresie rekonwalescencji. Często konieczne jest odpowiednie odżywianie, mające na celu poprawę samopoczucia, przyspieszenie gojenia ran czy uniknięcie różnych reakcji ubocznych. Oferujemy specjalne diety rekonwalescencyjne dla psów, kotów.

Nie kopiujemy uszu ani ogonów!
Przypominamy, że zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt zabieg ten, jako niehumanitarny, jest zabroniony.

 

Zakres chirurgii:

 • zakładania stentów dotchawicznych
 • chirurgia onkologiczna
 • rekonstrukcyjna plastyka tkanek po znacznych urazach, rekonstrukcje po leczeniu onkologicznym
 • ortopedyczna (kostna) w pełnym zakresie, rekonstrukcje więzadeł, osteosyntezy, zabiegi w obrębie stawów
 • chirurgia szczękowa
 • zabiegi neurochirurgiczne w obrębie kręgosłupa, vetral-slot, hemilaminektomia, fenestracja
 • zabiegi rutynowe, ovariohisterectomia, kastracja
 • zabiegi na otwartej klatce piersiowej,
 • chirurgia wrodzonych chorób serca
 • chirurgia brzuszna
 • mikrochirurgia cewki moczowej i naczyń
 • chirurgia plastyczna schorzeń oczu
 • diagnostyka laparoskopowa